Miniaturyzacja procesora

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły przenikać i wzmacniać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak ogromną popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy jest w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

http://www.mikroskopy.pl/akcesoriaKamery mikroskopowe, labolatoryjne ZEISS,MOTIC - Mikroskopy

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na głębokich firmach kończąc - wszędzie to są mniej lub bardziej rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie sukcesów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest popierana przez dobre oprogramowanie. W niewielkich firmach, być potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o moc wygodniej i dobrze jest wykorzystań dedykowanego systemu. Doskonałym dowodem jest oprogramowanie symfonia, jakie dysponuje w własnej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w niniejszym dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania metodzie są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę istnieje obecnie słaba i zwęża się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej stawia się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to potrafią same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno stanowić przerażająca, ale trzeba mieć, że w każdej chwili można wziąć wtyczkę.